„Vējiem līdzi”, jeb Witraktor Lielā Talka Mārupē un Jaunmārupē.
Sestdien, 18.aprīlī, plkst. 10:00, 15 drosmīgi Witraktor talcinieki ar Witraktor Tirdzniecības direktoru Jāni Vīksnu vadībā, pulcējās Daugavas ielā 38, lai ķertos pie atkritumu vākšanas uz ceļa no Mārupes līdz Jaunmārupei.Kopā ar Witraktoriešiem uz talku bija ieradušies arī mūsu atbalstītāji – Roberts Nordmanis, Regīna Ikala un „Latvijas Operatoru Sacensību 2008” uzvarētājs Juris Steps. Un tā, brigāde ar pašu izdomāto filozofisko nosaukumu „Ceļš” uzsāka darbu ap plkst. 10:30, apņemoties notīrīt gan autoceļa P132 nomales no „Krones” mājas līdz Mārupes pagriezienam, gan arī jau ieplānoto ceļa posmu līdz Jaunmārupes apvedceļam. Ap plkst. 11:30 mums pievienojās vēl pārītis talcinieku – Mārupē dzīvojošie Kaspars Blumbergs ar meitu Justīni un tas bija patiešām patīkams pārsteigums, jo ap to brīdi jau bija skaidrs, ka darba būs ļoti daudz. Tā nu negaidītajiem „papildspēkiem” arī tika iedalītas atstarojošās CAT vestes un siltas cepures un darbi turpinājās!

Vējš pūta ne pa jokam un jau ļoti drīz pēc darbu uzsākšanas mums kļuva skaidrs, ka savākto atkritumu maisi ir ne vien cieši jānosien, lai atkritumi neveltos ārā uz ceļa, bet arī jāparūpējas, lai paši maisi ar vieglākajiem atkritumiem netiktu nesti pa gaisu. Kad bijām tikuši aptuveni līdz Stīpnieku pagriezienam, nolēmām, ka pašiem vien būs arī jānogādā savāktie maisi uz izgāztuvi, pretējā gadījumā, līdzīgiem laika apstākļiem pieturoties vēl pāris stundas, viss mūsu sūrais darbs burtiskā nozīmē „būs vējā”. Un tā, tika mobilizēta komanda atkritumu savākšanai – sarkanais noliktavas busiņš Toyota Hiace un puišu komanda, kas līdz Mārupes izgāztuvei ar vairākiem braucieniem nogādāja pavisam vairāk kā 15m3 dažādu atkritumu. Domājams, ka ikvienam, kas kaut reizi kādā talkā piedalījies, nav jāskaidro, kas atradās melnajos maisos - viss, sākot no plastmasas pudelēm, stikla taras, metāllūžņiem, plēvēm, vecu trauku lauskām, un vēl, un vēl, un vēl... Taisni vai jābrīnās, kur tas viss ceļa malā uzradies. Kā izteicās viena no mūsu talciniecēm – „es piecos mūžos nevarētu tik daudz atkritumu saražot, kā šodien esmu savākusi”!

Netrūka mums, protams, arī kuriozu – darba gaitā tika gan sastapta īsta odze pērnajā kūlā, gan arī krūmos iztraucēts kāds cilvēks „bez noteiktas dzīvesvietas” (tautas valodā: bomzis), gan atrastas neskaitāmas vizītkartes, auto modeļu zīmītes, kā arī joprojām darba kārtībā esošs mūzikas CD. Spītējot vējam un aukstumam, turpinājām darbus līdz pat plkst. 16-iem, jo negribējās pamest iesākto pusceļā, kaut arī uz beigām jau sāka izsīkt gan spēki, gan atkritumu maisi.

Beigu beigās plānoto paveicām! Un par to ir patiess gandarījums, jo tagad, ikdienā pārvietojoties no sava biroja Mārupē uz servisa darbnīcām Jaunmārupē, varēsim priecāties par tīru ceļu! Tikmēr divas citas Witraktor brigādes pavisam 9 vīru sastāvā Jaunmārupē strādāja servisa teritorijā – kārtoja tehnikas un aprīkojuma noliktavu un servisa angāra telpas.

Ap plkst. 16:00 visi Mārupes-Jaunmārupes Witraktor talcinieki pulcējās Jaunmārupes servisa darbnīcās, kur mūs jau nepacietīgi gaidīja silts buljons, šašliki un citas piknikam noderīgas lietas!
Vēlreiz – milzīgs paldies visiem mūsu talciniekiem par palīdzību! Jūsu atbalsts ir nenovērtējams!!

Bildes no talkas Jaunmārupē un Mārupē